Zimowe zajęcia

Dzisiaj przyszła biała Zima❄️❄️❄️ otuliła świat pierzyną. Biały puch się skrzy na polach i dzieciaki wszystkie woła! Ale… co robić, kiedy mróz szczypie w policzki, a śniegu nie ma…?

Dzień bitej śmietany

Bita śmietana to pyszny dodatek do wielu deserów. Uwielbiają ją i dzieci i dorośli. Ma swoich miłośników również w naszej szkole.

Ziołowy ogródek

W kuchni klas przysposabiających do pracy zapachniało rozmaitym wachlarzem ziół oraz przypraw, a także aromatycznymi herbatami ziołowymi, które poznawaliśmy.

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

W dniach 13-17 listopada braliśmy po raz kolejny udział w Międzynarodowym Tygodniu Edukacji Globalnej, którego głównym koordynatorem w Polsce jest Grupa Zagranica. Hasło tegorocznej edycji to „Pokój dla planety! Planeta dla pokoju!”

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 17 listopada  po raz kolejny w naszej szkole odbyło się szkolne wydarzenie – XIII edycja „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie rozwiązywali matematyczne zagadki, uzupełniali magiczne kwadraty, pokonywali matematyczny labirynt.

DZIEŃ PLACKÓW

Dzisiaj po całej naszej szkole rozchodził się piękny zapach. Smażone były racuchy z jabłkami, którymi świętowaliśmy Dzień Placków. Jednak ta akcja miała jeszcze drugi cel…nakarmienie naszego Mikołaja, który bierze udział w akcji charytatywnej ILE WAŻY ŚWIĘTY MIKOŁAJ.

Nietypowy koncert

Jeszcze tego nie było…. Dzisiejszy koncert zachwycił wszystkich, każdy z nas spodziewał się muzyków w garniturach, a tu przyjechało do nas trzech Panów, którzy robili remont w Filharmonii. Podczas remontu obserwowali i słuchali muzyków jak ćwiczą na swoich instrumentach🙂

Jeżykowo- darmowe apartamenty

Gdy drzewa zrzucają liście, jeże szykują sobie schronienie, w którym będą mogły bezpiecznie przezimować. 10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża.

KONKURS POLSKA NIEPODLEGŁA

Podczas apelu z okazji Święta Nieodległości został podsumowany szkolny konkurs plastyczny Polska Niepodległa🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Apel z okazji Święta Niepodległości

W piątek 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, podczas którego wspólnie zaśpiewaliśmy nasz hymn „Mazurek Dąbrowskiego” w ramach akcji #SzkołaDoHymnu 🇵🇱

Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada obchodzony był Dzień Zdrowego Śniadania, dlatego uczniowie klas 1,2,3 U oraz 7 UA z entuzjazmem przystąpili do celebrowania tego święta😀

Konkurs piosenki wojskowej

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w X Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Wojskowej im. por. Krzysztofa Jędrysa, który odbył się we wtorek 7.11.2023 w Szprotawskim Domu Kultury. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Szprotawie.